Фасонний сталевий металопрокат складається з: швелера, двотавра, куточка, решти спец.профілів.

Швелер – це вид металевого профілю, який має форму літери П. Його виготовлення відбувається на прокатних станах, де сталевий прокат піддається сильному нагріву (до 1200 градусів Цельсія) та деформації. Існують також гнуті швелери, які виходять за рахунок вигину металу холодним або гарячим способом на спеціальних машинах.

Властивості притаманні холодногнутого швелера, як і гарячекатаного – є міцність на вигин, міцність вертикальним навантаженням. Більше десяти варіантів типорозмірів гнутого швелера припадає на один типорозмір гарячекатаного швелера, щодо однакової висоти стінки.

Які характеристики визначають вибір сталевого швелера?

  • спосіб виробництва металевого швелера;
  • зовнішній вигляд швелера;
  • вага профілю;
  • міцність;
  • властивості гнутого та гарячекатаного швелера;
  • сортамент цього виду сталевого металопрокату.
Чем отличается гнутый профиль от горячекатаного швеллера?

Гарячекатаний швелер – виробництво, вага та зовнішній вигляд

За методом виготовлення назва швелера говорить сама за себе – гарячекатаний рівнополочний швелер виготовляється методом гарячого прокату на спеціалізованих станах, використовуючи високі температурні показники. Металева заготовка під впливом прокатного стану стає пластичною і набуває форми швелера із заданою товщиною стінки, товщиною полиці, шириною полиці, висотою (від 5 мм до 40 мм), довгою (від 4 метрів до 12 метрів).

На вигляд сталевий гарячекатаний швелер підрозділяється:

  • прокат із П-подібною формою перерізу, тобто має паралельні один одному грані полиць.
  • прокат з У-подібним перетином, що має нахил внутрішніх полиць.

Г/к швелер є підвищеної точності (Б) та звичайної точності (В), та виготовляються з вуглецевої та низьколегованої сталі. Гарячекатаний сталевий швелер має потовщення на куті. Місце згину даного швелера більш надійно так як не мало механічну деформацію, що робить його особливо міцним. Розмірний ряд даного швелера обмежений певними стандартами.

Вага даного виду профілю більш значна (г/к профіль більш ніж на 30 відсотків важчий за гнутий профіль), що дає йому перевагу в міцності (приблизно 30 відсотків на стінки профілю і 6 відсотків на полиці профілю). Він необхідний у будівництві каркасів будівель, їх перекриттів, зміцнення конструкцій, мостових прольотів, в автомобільній галузі, виробничому машинобудуванні.

Гнутий швелер – виробництво, вага та зовнішній вигляд

Метод виготовлення гнутого швелера значно відрізняється від вищеописаного гарячекатаного. Металеву смугу або штрипс (з вуглецевої та низьколегованої сталі) згинають на профилегибочном верстаті. Цей метод дозволяє отримати швелер дрібного сортаменту (висота стінки профілю менше 5 см). Гнутий швелер має різноманітний сортамент, тому що для його виготовлення необхідно лише взяти сталеву заготівлю необхідної ширини та задати конкретні налаштування стану. Це спрощує виробництво порівняно з гарячекатаним профілем (де необхідна повна переналагодження обладнання для вимірювання типорозміру г/к профілю), що дозволяє знизити собівартість гнутого металопрокату щодо гарячекатаного аналога.

  • На вигляд гнутий сталевий швелер має тільки паралельні один одному грані полиць, тобто П-подібної форми перерізу. Зовнішній кут холодногнутого швелера більш округлий.
  • Вага гнутого профілю значно менша, що дає йому перевагу в ціні.
  • Гнутий профіль поступається в міцності гарячекатаному, так як його кут згину в процесі виробництва піддавався механіч.деформації і відсутнє потовщення на куточку профілю. Міцність профілю можна дізнатися за маркуванням: висока міцність профілю (А), підвищена міцність профілю (Б), стандартна або звичайна міцність профілю (В).

Властивості притаманні холодногнутого швелера, як і гарячекатаного – є міцність на вигин, міцність вертикальним навантаженням. Більше десяти варіантів типорозмірів гнутого швелера припадає на один типорозмір гарячекатаного швелера, щодо однакової висоти стінки.

Гнутому швелеру віддається перевага при необхідності полегшити конструкцію, що зводиться, якщо у вашому будівництві необхідний профіль високої точності, або у вас малобюджетний проект. 

Висновок:

Швелери поділяються на два типи: гарячекатані та гнуті. Вони відрізняються за своїми характеристиками та ціною. Гарячекатані швелери витримують великі навантаження, але важче і дорожче. Гнуті швелери легші і економічніші, але менш міцні. Тому для правильного вибору швелера необхідно враховувати цілі та умови його використання.

Де купити?

Головний критерій вибору профілю – відповідна міцність  швелера вимогам проекту вашого будівництва.

Компанія “ТОНМЕТ ХОЛДІНГ” реалізує повний сортамент

Індивідуальний підхід та надання консультації від наших менеджерів для кожного клієнта відповідно до його запитів та характеру будівництва.