Листовий метал в Україні: сталевий лист холоднокатаний – купити, ціна

Ми пропонуємо широкий асортимент виробів з листового металу за конкурентоспроможними цінами. Крім того, ми надаємо послуги по розкрою листів під ваші індивідуальні розміри. Наш метал має високу якість, і ми гарантуємо оперативну доставку в будь-який куточок України. Ми готові зробити вам знижку при великому обсязі замовлення!

Холоднокатаний лист – це вид листової сталі, який виготовляється способом холодної прокатки з гарячекатаної заготовки. Дані листи мають середню або велику довжину і ширину, але товщина листа варіюється в параметрах 0,5 – 3,9 мм. Холоднокатаний металопрокат виготовляється на промислових металургійних комбінатах великими довгими рулонами, які потім нарізаються на прямокутний лист спеціальними промисловими ножицями.

У нас ви знайдете:

 • Лист металла x/к, ДСТУ – це лист холоднокатаний загального призначення, який виготовляється за ГОСТ 19904/ ДСТУ 8971. Він має товщину від 0,5 до 3,9 мм і ширину від 500 до 2500 мм. Цей матеріал використовується для виготовлення деталей машин, приладів, обладнання і багатого іншого .
 • Лист по ТУ х/к – це лист холоднокатаний спеціального призначення, який виготовляється за технічними умовами (ТУ), установленими конкретним виробником або замовником. Він може мати особливі вимоги до хімічного складу, механічних властивостей, стану поверхні, геометричних розмірів і т. д. Даний матеріал використовується для виготовлення деталей з підвищеними вимогами до якості, таких як для автомобiльної, авiацiйної, ракетно-космiчної промисловостi і інших .
 • Рессорно-пружинный х/к – це лист з високомiцної сталi для виготовлення ресор i пружин. Вiн виготовляється за ГОСТ 14959-79. Вiн має товщину вiд 0,5 до 3 мм і ширину вiд 620 до 2000 мм. Такий матеріал використовується для виготовлення ресор i пружин для автомобiлiв, залiзничного транспорту, сiльськогосподарської технiки і прочого .
 • Оцинкований холоднокатаний лист – це лист з покриттям з цинку для захисту вiд корозiї. Вiн виготовляється за ГОСТ 14918-80. Вiн має товщину вiд 0,3 до 3 мм і ширину вiд 1000 до 2500 мм. Цей матеріал використовується для виготовлення кровельних матерiалiв, обшивки будiвель, огорож і багатого іншого .
 • Холоднокатаний лист некондиция – це лист з дефектами, які не впливають на його функціональність, але погіршують його зовнішній вигляд. Він може мати подряпини, вмятини, відхилення в розмірах, нерівномірність покриття і т. д. Такий матеріал продається за зниженою ціною і використовується для виготовлення деталей, які не мають високих естетичних вимог .

Які марки сталі використовуються для х/к листа?

Якість х/г прокату регламентується українськими, міждержавними та міжнародними документами ДСТУ 8971:2019, ГОСТ-19904-90, EN-10130, EN-10131. Транспортування листового металу на закриті склади здійснюється за регламентом ДСТУ 2834-94 (ГОСТ 16523-97),  ДСТУ 2651-94, ДСТУ 8971:2019 з мінімальним пошкодженням поверхні та відсутністю факторів для проявлень іржі.

 • Сталь холоднокатана загального призначення містить такі марки сталі як: ст.08кп, ст.08пс, ст.10кп, ст. 10пс, ст. 15 КП, ст.15 пс, 20КП, ст.20ПС, ст.25, ст.30, ст.35, ст.40, ст.45.
 • Лист холоднокатаний якісної сталі, що використовується для штампування виготовляють з ст.08Ю, ст.08ПС, ст.08КП.
 • Особливо популярні х/г листи з вуглецевих сплавів 1кп/пс/сп, 3 КП, 3ПС, 3СП, ст. 08 КП, ст.20.

Як виробляються листи х/к?

Виробляється листовий холоднокатаний прокат завдяки складному та різноманітному виробничому процесу:

 • Підготовчі роботи очищення зовнішньої поверхні заготовки є одними з головних факторів виготовлення якісної продукції з відмінною характеристикою поверхні. На конвеєрному столі гарячекатані листи товщиною 2 — 10 мм очищуються від забруднень, олив, пилу, видаляється оксидна плівка (окалина). В протилежному випадку окалина буде вдавлена в лист і може зіпсувати валки. Механічну обробку здійснюють автоматично (спеціальні камери) або ручним способом з інструментами дробеструйної очистки. Потік металевих частинок розпилюється на поверхні заготовки під високим тиском. Хімічну очистку здійснюють соляною, сірчаною, азотною або фосфорною кислотою. Для цього використовують травильні ванни, куди занурюють метал. Надалі сталь висушують. В металургії обидва способи очистки зарекомендували себе як доповнення один до одного. Виробник проводить хімічну очистку, потім механічну очистку. Комбінація методів ефективно знімає окалину, що знаходиться на поверхні заготовки. Автоматичне обладнання змотує заготовку в рулон для подальшого процесу виробництва.
 • Сталевий рулон проходить стан обкатки г/к смуг для пресування та обкатки клітями/пресами. Заготовку розмотують на смуги, розташовують на кліть і ножиці, які обтискають і нарізають сталь. Обкатка здійснюється на маленькій швидкості, з подальшим збільшенням на остаточному етапі до 2 метрів в секунду з вновь подальшим зниженням швидкості. Кліть за кліткою відбувається процес обтиску та нарізки (приблизно до п’яти клітей). За підсумком спресована сталь поміщається в барабан для змотування смуги в сталевий рулон. Тільки за наявності спеціального обладнання — стана холодної прокатки — відбувається вплив тиском на заготовку з г/к листа. Такий метод забезпечує високу чистоту поверхні металу, чіткість геометрії.
 • Фінальною обробкою є нагрівання сталі до 700 градусів Цельсія в електропечі. Така температура сприяє рекристалізації металу та рівномірному розподілу всіх складових компонентів. Термічна обробка збільшує міцність, знижує межу текучості та хвильоватості.
 • Завершення обтиску листа, обрізання кромок, промаслювання, нарізка. Надалі ставиться штамп/печать (згідно ДСТУ 3058-95) для маркування його та упаковують для подальшого збереження.

Які характеристики має листовий прокат х/к?

Характеристики холоднокатаного металопрокату:

 • Дуже висока міцність та експлуатаційні характеристики завдяки складному технологічному процесу виробництва.
 • Невелика товщина (до 4 мм) завдяки багаторазовому виробничому пресуванню.
 • Естетичний зовнішній вигляд гладкої поверхні (без накипу, гарі, слідів впливу) завдяки додатковій очистці до холодної прокатки та фінальній очистці після прокатки.
 • Рівномірність товщини по всій величині виробу.
 • Лист легко гнеться, скручується, скручується. Обробка здійснюється зварюванням, шліфуванням, різанням. Можливо нанесення цинкування або полімерного покриття.

Як класифікуються холоднокатаний лист?

Х/К лист може мати товщину від 0.3 міліметрів до 4 міліметрів. Прокат у рулонах з товщиною від 0.35мм до 3.9мм.
розкрою в ширину від 500 міліметрів і довжину від 1000 міліметрів.

Марки сталі холоднокатаного прокату розмаїті:

 • Вуглецевої (ст.5,ст.1,ст.2,ст.3,ст.4,ст.08ю,ст.08,ст.20,ст.15,ст.25, ,ст.35,ст.30,ст.45, ст.40,DC05 …).
 • Низьколегованої сталі (Ст.09г2,Ст.10хн, Ст.14г2, Ст.09г2с ).
 • Низьколегованої сталі особливих властивостей (DC07 DC06)

Класификаця сталей за стандартом ДСТУ 8971: марки (рядова 1-3 кп/пс/сп, конструкцiйна 08 кп/пс, ресорно-пружинна 65Г, ст.20-45 і для витяжки 08Ю).

За якостю і цiною дiлять на:

 • некондицiю;
 • ТУ (малогабарит або другий сорт);
 • ДСТУ (перший сорт металу).

Класифiкується ще за:

 • Класом пiдвищеної точностi прокату з iдеальною геометрiєю листа, нормальної точностi і високої точностi.
 • Кромкою на виробництвi обрiзається або залишається не обрiзною.
 • Видом площини: з нормальною величиною допусків, з покращеною величиною допусків, високої і особливо високої.
 • Витяжкою листа підрозділяється на особливо складну, складну і дуже глибоку.

Як використовувати холоднокатаний листовий метал?

Холоднокатаний лист використовується у всіх видах діяльності, як найбільш універсальний вид листового прокату. Холоднокатаний прокат має форму: рулона, штрипса, стрічки, листа, картки або полоси. Його завжди упаковують у короб, т.я. він сильніше піддається корозії. З нього можна виробляти гнутий профіль (кутник, швелер і т.п.) Холоднокатаний прокат застосовний повсюдно, де потрібно виконати завдання високої експлуатаційної характеристики металу, дотриматися мінімальної товщини і важлива гарна гладка поверхня. Для кожної сфери і галузі підбирається марка сталі, параметри прокату, методи фінальної обробки.

Сфери застосування :

 • Автомобільне, суднове, машинобудування, приладобудування (лист конструкцiйних сталей для обшивки корпусу, виробництва запчастин…).
 • Будiвельна галузь (листовий х/к прокат служить для створення полегшених конструкцiй, об’єктiв покрiвельних робiт, металочерепицi, систем водовiдведення.
 • Переробна промисловiсть (виготовлення оцинкованого листа, листа з полiмерним покриттям, перфорованого листа, профнастилу).
 • Харчова і торгова галузь (лист х/к найменшої товщини використовується в упаковцi, лист середнiх товщин є матерiалом для обладнання кухнi, холодильникiв, стелажiв. Прокат холоднокатаний є матерiалом для виробництва кухонної емальованої посуду.

Як розрахувати вагу холоднокатаного листа?

Розрахувати вагу листiв х/к можна провести математично за формулою або скористатися калькулятором металопрокату.
Формула дозволяє отримати масу холоднокатаного листа в кiлограмах:

маса листа = товщина (мм) ширина (м) довжина (м) * 7.85 (середня густина сталі).

Калькулятор листового прокату — спосіб швидкого і точного розрахунку маси одного х/к листа, ваги в одному м2 холоднокатаного прокату, кількості в одній тонні. Для цього потрібно ввести параметри і вибрати тип прокату. Калькулятор металопрокату можна знайти на сайті ТОНМЕТ ХОЛДІНГ.

Де купити холоднокатаний лист?

Купити якісний сертифікований холоднокатаний заводський металопрокат повного сортаменту допоможе надійний партнер ”ТОНМЕТ ХОЛДІНГ”.

 • До зберігання х/к виробів наші правила достатньо жорсткі: холодна сталь завжди зберігається в закритих складах з мінімальною вологістю повітря.
 • Наша компанія здійснює продажі великого асортименту металопрокату, включаючи гарячекатаний і холоднокатаний лист. Додаються послуги порізки, нанесення захисного цинкового покриття.
 • Ми продаємо продукцію відповідно ДСТУ/ГОСТ. У нас завжди цілодобова робота складу, підтримка менеджерів від прийняття заявки до доставки товару клієнту, гнучка цінова політика і система знижок на опт, логістика в будь-яку точку України.

⦁ Таблиця-1 порівняльна характеристика сталi прокату для вашого правильного вибору

Характеристика  Горячекатана сталь Холоднокатана сталь
Температура прокатки 1200 ℃ без нагрівання
Товщина прокату 1.8мм – 150мм 0.5мм – 5мм
Міцність прокату Средня або висока Дуже висока
Поверхня прокату шорстка, наявність окалин, кути закруглені, не блищить гладка, блискуча, чіткість кутів та кромки
Стійкість прокату до коррозії більш стійкий менш стійкий
Цінова політика прокату бюджетна дорожча

Якщо ви зацікавлені в нашій продукції, зв’яжіться з нами по телефону або електронною поштою. Ми будемо раді відповісти на всі ваші питання і надати додаткову інформацію.

Ми сподіваємося на довгострокове і взаємовигідне співробітництво з вами!