Купити Холоднодеформовані Труби бесшовні Х / Д – ціна

Гарячим плющенням неможливо зробити трубу менше ніж 16 міліметрів, або труби з чистою наружн. чи внутр. поверхнею та відмінною точністю розміру. Проте потреба в таких трубах велика в нашій промисловості (це паливна установки, двигуни, парові котли, нафтові апарати, авіація, космонавтика і медицина).

  • Холодною деформацією виходить труба ф від 0,5 до 439 мм з товщиною стінки від 0,1 до 12 мм.
  • Окрім цього катають овальні, шести- гранні, зіркоподібні, ребристі і ін.
  • ХД труби виготовляють наступними образами : 2 зас. холодного плющення і волочіння.

Прокатують перші обидві на верстатах Хол. Прокатки. Труб (ХПТ). Вони мають валкову кліть з періодичним циклом роботи. Кліть від дії кривошипно-шатунового вузла робить звор.-поступ. дії, робочі валяння зверт-ся від вед. шестернею, посаджених на валкові шийки, шестерінки працюють в пост. зачепі з нерух. зубч-ми рейками, вста-мі на станині. В результаті валяння, окрім зворотно-поступ., здійснюють рухи, що гойдають.
Процес деформації зд-ся на нерух. оправленнi у вигляді конуса за допомогою калібрів, закріплених у вирізах валків і им-их по колу струмки перем-го перерізу. Нач. розмір струмків дорівнює зовнішньому діаметру заг-ки, кін. розмір – ф труби на виході.

В першем пол-ні робочої кліті труб

заготівка висувається на величину, що називається поданням, при перекочуванні валків вперед происх. Редуц-ю поданої ділянки заг-ки по діам. і обж-я по стінки в кільцевому, пост. змень-у проміжку, утвореному струмками калібрів і оправленням.

  • Кінцева ділянка калібру має постійний радіус, на ньому відбувається калібрування труби по діаметру. На калібрах на початку і у кінці струмків є розширення, що зветься зівом подання і зівом повороту, кот. викл. стикання з калібрами у кінці ходу кліті.
  • У початковій стадії кліті происх. поворот заготівлі разом з оправленням на 50-90º. У звор. руху кліті, прок-і ділянці труби надається рівної форми кола потрібних розм-ів. На оправленні обкат-ся конич. частина заг-ки змінного перетину, перерізи, наз. рабоч. конусом. Некот. стани ХПТ мають кільцеві калібри у вигляді бандажів.

З метою збільшення продуктивності основного устаткування – застосовують багатониткове прокатув. Тобто одночасну деформацію за один цикл декількох заготівель, які перезаряджає оператор (як і у волочінні). Наприклад трьохнитковий стан ХПТ для плющення тонкостінних труб (“тонкостен” з Cu для кондиціонерів), це перший спосіб.

У другому способі холодного плющення :

для получ. прецизійних труб діаметром від 6 до 110 міліметрів і завтовшки від 0,08 до 3 мм використовують стан холодного плющення роликами (ХПТР).

  • Це теж верстат период-го дії робоча кліть якого здійснює зворотно-поступальні рухи. Але у відмінності від станів ХПТ на роликових станах деформ-я відбувається на циліндр. оправленні 3, 4 / 6 роликами, струмки, що мають, пост. профілю з радіусом = радіусу прокатуваної труби.
  • Робочі ролики що знах-ся в сепараторі своїми цапфами опираються на профільовані планки, кот. забесп-ють змін проміжку між оправлянням і роликами по довжині робочого ходу. Привід через кулісу задає швидкість сепаратора в 2 рази нижче нiж швидкість втулки з планкою. У кінці прямого ходу кліті ролики утвор. замкн. круглий. калібр ф кот-го = діам. гот. труби. У кінці звор. ходу, коли ролики відходять від труби – викон. подання і поворот заготівлі.
  • За рахунок великої жорсткості кліті, роликові стани мають переваги, плюс малий діам. роликів, в порівнянні з ХПТ забезпечує < тиск металу на інструмент, тим самим < ковзання по трубі і налипання металу на ролики.
  • Таким чином виходять труби з тонкими і понад тонкими стінками вис. точність. Потрібно відмітити: стани ХПТР менш продуктивні ніж стани ХПТ. Витяг в максимальному розмірі рівний два з половиною; на відміну від п’яти в першому випадку.

Труба холоднодеформована – купити недорого в Україні